• Türkçe

Firewall (Güvenlik Duvarı)

Firewall (Güvenlik Duvarı)

Berqnet Firewall nedir? Ferda Bilişim' le Projeleri

- İş yerinizde yasadışı internet kullanımı yüzünden ceza yemeyi kim ister
- İşletmenizi siber saldırılara karşı korumak ister misiniz?

Ferda Bilişim olarak sistemlerinizi korumak için firewall ( güvenlik duvarı ) cihazlarını öneriyoruz
Firewall cihazı kurduğumuz Müşterilerimizin yasa dışı internet kullanımından dolayı doğabilecek cezalara ve yaptırımlara karşı 5651 sayılı kanun çerçevesinde korunmasını sağlamaktayız.
Bununla beraber şirket içi network güvenliği ve dışarıdan gelecek olan siber saldırılara karşı üst düzey koruma sağlanmaktadır.
Ferda Bilişim olarak Firewall (Güvenlik duvarı) cihazlarında BerqNet’ i tavsiye ediyoruz.

Kurulum yapılan bazı Müşterilerimiz;
– Denizli / Akürün Tekstil A.Ş.
– Denizli / Doğru Cam Boya İnşaat Otomativ San. ve Tic. Ltd. Şti.
– Denizli / Germak Mühendislik Endüstriyel Malzeme San. ve Tic. A.Ş. 
– Denizli / Germetal Makina San. ve Mih. Tic. Ltd. Şti.
– Denizli / Sadem Diş Polikliniği, Merkez ve Çivril şubesi


BerqNet firewall cihazları ile ilgili detaylı bilgi edinmek istiyorsanız şirketimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Berqnet Firewall cihazı nedir? 
Firewall bilgisayar sistemleri için üretilen güvenlik duvarı sistemleridir. Firewall cihazları ise bu yazılımların uygun donanımlarla birleştirilerek üretilmesinden meydana gelmiş olan fiziksel ürünlerdir. Firewall kelimesi Türkçe'de “güvenlik duvarı” olarak ifade edilir.

Güvenlik duvarları yani firewall sistemleri, gelen ve giden tüm ağ trafiğini kontrol ederek belirli filtrelerden geçirip, ağ trafiği içerisindeki zararlı eylemleri durdurmayı amaçlar. Bu sayede ağ güvenliği sağlanır. Şirket içi ağ veya ağlar üzerindeki cihaz ve bilgisayarlarınızı diğer ağlar (internet) üzerinden gelecek saldırılara karşı koruyan, iç ve dış ağlar arası ağ trafiğini (network) belirli kurallara göre denetleyen bir güvenlik mekanizmasıdır.
Bunun birlikte network üzerinde bulunan cihazlarımın ne tür internet çıkışları yapacağı belirlenip web fitre uygulama özelliği ile cihazların internet çıkışları kontrol altına alınıp raporlama yapılabilir.

Bilindiği gibi internet paylaşım yapılan yerlerde cihazların çıkışların kontrolü yapılması zorunluğu vardır. Bu durumda Hotspot uygulama ile cihazların internet çıkışları kontrol atına alınır ve kullanıcılar verilen bilgiler tarafında çıkış sağlanması yapılır aynı zamanda raporlama yapılıp kayıt altına alınına bilir . Buna bağlı olarak bilindiği gibi 5651 internet konun gereği bilgiler loglama özelliği ile birlikte saklanır
Berqnet Firewall cihazı sayesinde dışarıdan gelen sanal tehditler(trojan – virüs – yasaklı siteler vb.) bloke edilir ve anlık olarak sisteme rapor kaydı iletilir bu şekilde “Siber Güvenlik” sağlanmış olur. Örnek vermek gerekirse günümüzde çoğu işletme, dosya, evrak, belge, fatura gönderimini ve alımını E-posta yolu ile yapıyor. Sanal dış ortamdan gelen maillerde tehdit salgılayabilir. Siber saldırıların yaşanmaması için Firewall sistemi tavsiye ediyoruz